Роси Денчева с нова победа, класира се за 1/4-финалите на сингъл на Европейското лично първенство в Италия

Спорт

28-09-2023, 13:50

Автор:

Plevenutre.bg

Всичко от Автора

Поставената под №3 плевенчанка разгроми с 6:1, 6:1 Сарина Шнайдер от Швейцария

Росица Денчева постигна трета убедителна победа и се класира за четвърфиналите на сингъл при девойките на Европейското лично първенство до 16 г. Парма (Италия).

Поставената под №3 плевенчанка разгроми с 6:1, 6:1 Сарина Шнайдер от Швейцария. Така в първите си три мача Роси е загубила само осем гейма. Денчева победи в първия кръг Александра Панайотиду от Гърция с 6:0, 6:1, а във втория се наложи с 6:4, 6:1 над Дария Бибанина от Финландия.

По-късно днес Росица Денчева и Елизара Янева ще играят на четвъртфинал в турнира на двойки при девойките. Поставените под №1 българки ще играят срещу Миа Поханкова и Соня Депешова от Словакия.

В момента №4 в схемата при девойките Елизара Янева играе на осминафинал на сингъл срещу поставената под №13 Йелин Вандроме от Белгия.

След това Иван Иванов ще играе на осминафинал на сингъл при юношите срещу Пиерлуиджи Базиле от Италия.

Треньори на българчетата са Владислав Матеев и Христоско Атанасов.