Избрани Новини
14 клуба заявиха участие в НБЛ, сред тях и Спартак Плевен
Жребият за сезон 2026/2027 ще се проведе на 1 юли
Спартак Плевен е сред 14-те клуба, които подадоха в срок документи за участие в Националната баскетболна лига през сезон 2026/2027. Крайният срок за кандидатстване изтече на 20 юни, а плевенчани официално заявиха желанието си да бъдат част от елита и през новата кампания.
Общо 14 отбора са подали заявки за участие, като сред тях са още Балкан, Локомотив Пловдив, Рилски спортист, Черно море Тича, Ботев 2012 Враца, Миньор 2015, Берое Стара Загора, Академик Бултекс 99, Левски и Шумен. Към тях се присъединяват още Политехника, Ямбол и ЦСКА.
На заседание на 30 юни Управителният съвет на БФБаскетбол ще разгледа всички кандидатури и ще утвърди системата и календара на първенството.
Жребият за новия сезон в Sesame НБЛ ще бъде изтеглен на 1 юли от 13:00 часа в зала „Триадица“ в София.