Навръх Банго Васил: В община Кнежа раздадоха пакети с лакомства за част от ромските ученици от началните класове

Животът

14-01-2026, 16:51

Снимка:

Община Кнежа

Автор:

Plevenutre.bg

Всичко от Автора

"Честит Банго Васил на всички роми!", написа кметът на Община Кнежа Илийчо Лачовски на официалната си страница във Фейсбук.

Деня на Банго Васил, познат още като Ромската Нова година, е празник на надеждата и семейното единство. Той носи послание за уважение, сплотеност и вяра в по-добро бъдеще, предавани от поколение на поколение.

По повод празника г-н Цветомир Миловски - заместник-кмет на община Кнежа и г-н Замфир Демиров - главен специалист „Етнически и демографски въпроси“ в община Кнежа раздадоха пакети с лакомства за част от ромските ученици от началните класове, за да внесат радост и празнично настроение в следните училища:

НУ „Кнежица“ – филиал;

СУ „Неофит Рилски“;

ОУ „Отец Паисий“.

Община Кнежа пожелава на всички здраве, благополучие и светли дни през новата година. Нека бъдем винаги обединени и да не допускаме разделение от какво и да е естество в нашата общност!