Мартин Мачев: Надявам се в най-скоро време водният режим в Плевен да бъде облекчен

Мисия

11-09-2025, 09:35

Автор:

Plevenutre.bg

Всичко от Автора

"В един от сондажите има вода, утре се чака информация дали е годна за пиене водата", заяви новият областен управител

"Надявам се в най-скоро време водният режим в Плевен да бъде облекчен. В един от сондажите има вода, утре се чака информация дали е годна за пиене водата. Ако е, ще бъде свързан с водопреносната мрежа", каза в интервю пред БНР новият областен управител на Плевен Мартин Мачев.

"Другото положително, което се случва в момента, е подмяната на тръба ул. "Георги Кочев" и там се очаква да изчезне загубата, паралелно се подменят тръби и в ниската част на квартал "Сторгозия". Почистен е и каналът на Дъбнишка бара, който също би помогнал за оводняване на кладенците при Долна Митрополия", коментира още Мачев в предаването "Преди всички.

Вчера областният управител е имал среща с кмета на Плевен д-р Валентин Христов и са обсъдили какво е свършено и какво се очаква да се свърши.

Мачев заяви, че е оптимист и в най-кратки срокове се надява да се реши проблемът с безводието в Плевен. 

Училища и детски градини имат финансиране от МОН за поставяне на хидрофори, но там също е открил проблем. В някой училища няма хидрофори и се очаква да бъдат поръчани от чужбина. В други фирмите са ги доставили, но няма кой да ги монтира.

"Днес предстоят срещи с директорите на институции, утре в 10 ч. се свиква кризисния щаб, да видим какво е направено и какво предстои. За мен е важно да работим в екип и да подаваме информация към гражданите, какво се случва и какво предстои", каза новият областен управител на Плевен и обеща пълна прозрачност и достъп до информация на гражданите.

Той е категоричен, че за водната криза има пълна подкрепа на правителството.

"Каквото зависи от правителството, ще бъде направено. Искам да успокоя плевенчани - правителството ни е зад гърба и ще осигури всичко необходимо. Всичко ще бъде прозрачно и гражданите ще могат да се запознаят с цялата информация.", отбеляза Мачев.

"Ако водата в сондажа не е годна за пиене, продължаваме с нови такива. Дори и да е годна, пак продължаваме с още два, единият е край село Брестовец. Така че в никакъв случай няма да спрем. Надявам се в най-кратки срокове да облекчим водния режим за плевенчани. За мен е важно обществото в Плевен да получава информация какво се случва и какво ги очакв в близките дни. Върви подмяната на тръбите, имаме подкрепата на правителството, трябва време, но най-важното е, че нещата започнха да се случват и се работи", допълни областният управител.