Бойко Борисов за безводието: Имаше години, в които се източваха язовири, за да се снимат с тях

Плевен

24-08-2025, 15:48

Снимка:

БГНЕС

Автор:

Plevenutre.bg

Всичко от Автора

Лидерът на ГЕРБ призова правителството и парламента с дружни усилия да разрешат водната криза в Плевен

Бойко Борисов призова правителството и парламента да си свършат рабтотата за преодоляване на водната криза в Плевен.

Лидерът на ГЕРБ не спести критики към предишните кабинети за пропуснатите години, през които проблемът с водоснабдяването на Плевен е можело да бъде разрешен.

"Безводието вече е проблем на цяла Европа. Имаше години, в които се източваха язовири, за да се снимат с тях. Имаше години, в които кметове буквално съсипаха проекти във ВиК сектора. Можете да чукнете в Гугъл, както е известно, и да видите за Плевен колко пари са давани за тази структура през годините и в какво състояние е. Освен това действително климатичните промени са факт. И е много важно законодателството да позволява каптирането, сондажите, довеждащите водопроводи. Имаме Дунава наблизо до нас, където е необходимо включително и за напояване. С дружни усилия и виждайки заплахата от безводието, надявам се на работа на правителството и парламентът да направи, каквото е необходимо", каза Борисов пред журналисти. 

"Продължаваме да си изграждаме държавата. Изминалите 4 години бяха голяма загуба на време и ресурси", каза още лидерът на ГЕРБ.