Избрани Новини
След катастрофата с ТИР в Радомирци: Кметът настоява за мерки на пътя
"Преди около месец писах писмо на МРРБ за пътя, но няма резултат", заяви Петьо Йотов
Нови мерки от властта след поредната катастрофа с камион близо до мястото, на което загина 12-годишната Сияна. Този път тирът се вряза в таблото с цените на бензиностанция в село Радомирци. Огромен късмет е, че не се е стигнало до по-тежък инцидент предвид колонките с горива и цистерната с газ на метри от сблъсъка. От „Национална полиция“ изпратиха допълнителни патрули, а транспортното министерство влезе вчера на проверка във фирмата - собственик на катастрофиралия камион. Според местните хора пътят е в много лошо състояние, а шофьорите често карат с висока скорост.
„Шофьорът опита да изпревари друг камион и му поднесе тирът. Първо се удари в бордюра и после в таблото. Работя в магазина отсреща. Това е абсолютно всеки ден. Не знам кога ще влязат и при мен камионите”, сподели в ефира на „Здравей, България” свидетелят на инцидента Юлия Марсалева.
„Преди около месец информирах Министерството на регионалното развитие в какво състояние е пътят. Писах писмо, но няма резултат. Имам чувството, че като сме село и ни подценяват. Обясних, че трябва да се направят отводнителни канавки, ограничение на скоростта с колчета на влизане в населеното място, пешеходни пътеки, да има мантинели. Ние не искаме невъзможното, искаме да се направи това, което е възможно и неотложно на първо време. Ние отдавна трябваше да го затворим този път и тази идея назрява сред съжителите ми, нервите на хората не издържат. Ежедневие е да се сблъскваме с този проблем”, каза кметът на Радомирци Петьо Йотов.