Плевенската "Мото Коледа" събра над 40 000 лева за лечение на деца

Плевен

07-01-2025, 11:37

Снимка:

Боян Николов

Автор:

Plevenutre.bg

Всичко от Автора

Това бе 13-то издание на благотворителната кампания

40 416 лв. е събраната сума от 13-то издание на благотворителната кампания „Мото Коледа“ в Плевен. Това съобщиха организаторите на инициативата.

"Успехът е налице. Този успех е общ, не е само наш. Той е повече ваш, отколкото наш. От нас организацията, а от вас доверието и това, че сте съпричастни и се включихте по всякакви начини в тази кампания. За 13 години на хората би трябвало да им писне, но не - това нещо се разраства все повече и повече. И става все по-голямо и все по-силно, за което ви благодарим!", обърна се Божана Костова от организаторите към всички, които подкрепят инициативата.

Парите са събрани чрез дарителски кутии, които бяха разпределени на десетки места из града, и благодарение на съпътстващите кампанията събития - благотворителното бягане, концерт, конна езда, базар в Коледното градче и традиционното мото шествие навръх Коледа.

Събраната сума ще бъде разпределена на деца, които имат нужда от някакъв тип лечение, рехабилитация или помощни средства за подобряване на качеството на живот.

"Ако имате такива познати или сте чували за някой, който има нужда да бъде подкрепен, пишете ни на страницата на "Мото Коледа". Повечето от вас ни познават, има как да се свържете се с нас", сподели още Божана Костова.

Вижте повече във видеото: