Спартак започна със загуба новия сезон в Националната баскетболна лига

Автор:

Plevenutre.bg

Всичко от Автора

Плевенчани не успяха да се противопоставят на Рилски Спортист в “Арена Самоков”

Спартак започна със загуба новия сезон в Националната баскетболна лига. Плевенчани отстъпиха с 81:99 при визитата си на Рилски спортист. Двубоят се проведе в “Арена Самоков”.

Това бе втори пореден успех за Рилецо над Спартак в последните дни, след като преди седмица в двубоя за Суперкупата на България самоковци отново спечелиха.

Домакините диктуваха събитията на паркета през целия днешен двубой. Те имаха преднина от 20 точки на полувремето при 55:35, а през третата част достигнаха до 73:45 и без проблеми спечелиха мача, предаде БТА.

Седем играчи на Рилски спортист завършиха с двуцифрен точков актив, но най-резултатни бяха Джордан Сешън с 16 точки и Юре Планинич с 15.

За плевенчани се отличиха Амад Ранд с 19 точки и Трей Холоуел с 15.

В следващия кръг на 12 октомври Рилски спортист ще гостува на Миньор 2015, докато Спартак Плевен ще почива.