Автор:

Plevenutre.bg

Всичко от Автора

Това е и най-доброто класиране за родния спорт от началото на Игрите

Плевенчанката Десислава Ангелова финишира на шесто място във финала на женския скиф на Олимпиадата в Париж.

Деси не успя да се пребори за медал, но регистрира най-доброто класиране за страната ни от началото на най-големия спортен форум.

Българката изостана от челото още в самото начало на финала, след което силите не ѝ стигнаха, за да се върне в близост до местата за медали. Ангелова завърши за 7:33.19 минути, а победителката Каролин Флорийн от Нидерландия пресече финала за 7:17.28.

Сребърният медал стана притежание на ветеранката от Нова Зеландия Ема Туиг, която финишира на 1.86 зад шампионката. Третото място спечели литовката Виктория Сенкуте, която в самия край изпревари Тара Ригни от Австралия.

Интересното е, че същите шест състезателки се класираха и на финала на световното първенство в Белград през септември 2023 г. Тогава Десислава завърши пета в света и завоюва олимпийската си квота.