Александра Бурова от СКШ "Плевен XXI" спечели сребърен медал на Държавното първенство по класически шахмат

Спорт

09-06-2024, 10:06

Автор:

Plevenutre.bg

Всичко от Автора

Състезателката на СКШ "Плевен XXI" Александра Бурова спечели сребърен медал при момичетата до 8 години на Държавното първенство по класически шахмат за деца до 8 и 10 години. Състезанието се проведе от 2 до 8 юни в Приморско.

Алекс завърши с актив 7 точки от 8 възможни. Това е трети медал за нея от ДИП през 2024 година след сребърния на ускорен шах и бронзовия на блиц през месец май в Сливен.

Шампионка в тази възрастова група и на трите държавни първенства стана Ева Кичукова от ШК "Люлин чес" - София.

При 8-годишните момичета успешно се представи и 7-годишната Катрин Ангелова, която натрупа 3,5 точки и загатна за своя потенциал. Достойно се бореха и другите плевенски състезатели - Магдалена Пашева (момичета до 10 г.) Калоян Йолов и Александър Димитров (момчета до 8 г.).