Спартак пречупи Черноморец и прати серията в трети решаващ мач

БК Спартак

Автор:

Plevenutre.bg

Всичко от Автора

Момчетата на Любо Минчев изравниха серията за бронза и зарадваха феновете в зала "Балканстрой"

Спартак надделя над Черноморец със 77:64 (20:17, 14:17, 16:17, 27:13) като домакин в зала „Балканстрой“ в Плевен във втория мач от плейофа за третото място в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и по този начин изравни серията на 1-1 победи.

Двубоят бе изключително оспорван и изпълнен с обрати, но момчетата на Любомир Минчев заслужиха успеха след силна четвърта част.

Припомняме, че се играе до две победи от три възможни срещи, като третият двубой ще се проведе на 27 май отново в зала "Бойчо Брънзов" в Бургас.

Николай Стоянов бе най-резултатен за Спартак с 15 точки, 2 борби и 2 асистенции. Денислав Вутев добави 12 точки и 6 борби, а с 11 точки, 4 борби и 3 асистенции завърши Константин Тошков.