Спартак зарадва феновете с победа над лидера Черноморец

БК Спартак

Автор:

Plevenutre.bg

Всичко от Автора

Плевенчани завършват на трето място в редовния сезон на НБЛ, на старта на плейофите ще играят с Черно море Тича

Спартак победи носителя на Купата на България за 2024 година Черноморец с 81:76 (23:15, 14:24, 20:17, 24:20) като домакин в мач от 32-ия последен кръг от редовния сезон в Националната баскетболна лига за мъже.

Момчетата на Любо Минчев записаха първи успех над "акулите" през настоящата кампания.

След равностойно начало домакините поеха инициативата и поведоха с 10 точки, а след 10 минути игра резултатът бе 23:15. Бургазлии изиграха по-силна втора част и на почивката обърнаха до 39:37 в своя полза. Последва много оспорвана трета четвърт, в края на която Спартак имаше точка предимство – 57:56, а в оставащите минути съставът, воден от старши треньора Любомир Минчев, не изпусна водачеството.

Най-резултатен за Спартак бе Николай Стоянов, който вкара 17 точки, а Талиб Занна се отчете с 16 точки и 9 борби. Евгени Хаджирусев отбеляза 19 точки за Черноморец.

Taка Спартак завършва на трето място с баланс 24-8 и ще играе в плейофната фаза срещу шестия в подреждането - Черно море Тича.

Както вече писахме, мачовете от първия кръг на плейофите в НБЛ (четвъртфинали, в които ще се играе до две победи от три възможни двубоя) са насрочени за 29 април, 1 и 3 май.