Спартак удари ЦСКА и излезе на второ място във временното класиране в НБЛ

Автор:

Plevenutre.bg

Всичко от Автора

Плевенчани си гарантираха място в тройката

Спартак се наложи над ЦСКА със 102:70 (13:17, 25:27, 25:11, 39:15) като домакин в двубой от 31 кръг на НБЛ и излезе на второ място във временното класиране. Плевенчани вече имат 22 победи в актива си.

Двата състава направиха оспорван до средата на третата част мач. ЦСКА имаше аванс от 6 точки на почивката при 44:38, а след 30 минути игра Спартак обърна до 63:55 в своя полза. Плевенчани поеха инициативата към края на третата четвърт и до финала на срещата постепенно увеличаваха преднината си, достигнала до 32 точки в един момент.

Най-резултатен за Спартак беше Родни Първис с 22 точки, а по 15 отбелязаха Алекс Ломас и Талиб Занна. Александър Радукич завърши с 25 точки, 8 борби и 4 асистенции за ЦСКА.

В последния 32-и кръг от редовния сезон в Първата шестица на НБЛ на 23 април Спартак посреща лидера Черноморец (Бургас).