Автор:

Plevenutre.bg

Всичко от Автора

Плевенчани завършват трети второто завъртане в НБЛ

Рилски спортист се наложи над Спартак Плевен с 88:87 (20:20, 25:22, 20:23, 23:22) като домакин в Самоков в мач от 22-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ), последен от втория етап на първенството. И двата отбора вече си бяха гарантирали място в първата шестица. Самоковци записаха 11-и пореден и общо 17-и успех за сезона за второто място във временното класиране, а Спартак прекъсна серията си от седем поредни победи и претърпя шеста загуба, заемайки трета позиция.

Баскетболистите на Рилски спортист и Спартак Плевен изиграха оспорвано първо полувреме, което приключи с 3 точки аванс за домакините – 45:42, съобщава БТА. Спартак поведе за кратко в началото на втората част, но последваха силни минути за самоковци, които вдигнаха разликата до 9 точки при 39:30, фиксирани с кош на Александър Янев. В последните три минути до почивката гостите се доближиха само на точка след като Константин Тошков бе точен за 42:43 при оставащи 29 секунди от първото полувреме.

Последва равностойна трета част, в която плевенчани записаха най-големия си аванс от 6 точки, но Рилски спортист стигна до равенство 65:65 след 30 минути игра. Отличен старт на последната четвърт осигури победата за домакините, макар Спартак да се доближи само на точка от противника. До края бе отбелязана най-голяма разлика в двубоя от 15 точки в полза на самоковци при 87:72 при оставащи четири минути. В тях гостите, водени от Родни Първис, направиха серия от 15:1. Първис можеше да донесе победата за плевенчани, но пропусна при последната стрелба.

Джоузеф Лоусън бе най-резултатен за Рилски спортист с 18 точки и 4 борби. Майкълин Скот добави 16 точки и 6 асистенции, а Александър Янев допринесе с 14 точки и 6 борби.

За Спартак Плевен Родни Първис реализира 28 точки, 6 борби и 4 асистенции, а Цветомир Чернокожев отбеляза 15 точки и 7 борби.