Спартак победи Рилски спортист след драма с продължение

Автор:

Plevenutre.bg

Всичко от Автора

Плевенчани се изкачиха на второто място в класирането!

Спартак (Плевен) победи гостуващия Рилски спортист (Самоков) с 97:95 (15:29, 22:18, 25:20, 23:18, 12:10) след продължение в първата среща от 11-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Редовното време завърши при резултат 85:85.

След успеха Спартак се изкачи на второто място в класирането със седем победи и четири поражения, а гостите са четвърти с 6-5. Лидер в подреждането е Черноморец с 20 точки (10-0).

Двубоят беше изключително оспорван, премина през много обрати, но в крайна сметка в допълнителните пет минути момчетата на Любомир Минчев спечелиха с 12:10 и се поздравиха с успеха.

За плевенчани Станимир Маринов се отчете с 22 точки, 7 борби и 8 асистенции, Родни Първис добави 14 точки, Николай Стоянов вкара 13, а с по 12 точки завършиха Цветомир Чернокожев и Брайънт Томас.

В следващия кръг Спартак (Плевен) ще гостува на Академик Пловдив на 18 декември.