Спартак прекъсна серията си от три поредни загуби в НБЛ

Автор:

Plevenutre.bg

Всичко от Автора

Плевенчани победиха Шумен

Спартак прекъсна серията си от три поредни поражения с успех като гост на Шумен със 101:95 (22:27, 17:16, 24:20, 23:23, 15:9) след продължение. Плевенчани постигнаха четвърта победа, а Шумен претърпя втора поредна загуба и общо пета до момента.

Двата състава изиграха мач с поделено надмощие и няколко обрата, предаде БТА. Домакините започнаха по-добре и взеха преднина от 27:22 след 10 минути игра. Баскетболистите на Спартак поведоха с 6 точки при 33:27 седем минути преди почивката, но Шумен си върна водачеството в края на първото полувреме – 43:39. Домакините останаха водещи в резултата в третата четвърт, но с кош на Ивко Ивков плевенчани изравниха за 63:63 преди четвъртата част. Състезателите на Шумен имаха леко преимущество в следващите минути, а при оставащи 12 секунди от редовното време Джонил Фъджет реализира тройка за равенство 86:86, за да прати мача в продължение. Съперниците продължиха преследването и в допълнителните пет минути, като първо Шумен взе предимство, но гостите успяха да измъкнат победата.

Най-резултатен за Спартак Плевен бе Родни Първис с 21 точки и 5 асистенции. Андрю Гордън се включи с 16 точки и 6 борби, а Николай Стоянов реализира 15 точки и 6 борби.

Брайън Камерън се отличи за Шумен с 30 точки, 4 борби и 7 асистенции, а Дейвид Ролинс добави 25 точки, 6 борби и 3 асистенции.

В следващия кръг Спартак посреща Левски. Мачът е на 29 ноември.