Росица Денчева се класира за втори пореден полуфинал на турнири за жени

БФТенис

Автор:

Plevenutre.bg

Всичко от Автора

16-годишната плевенчанка се класира за полуфиналите на сингъл на турнира на твърда настилка за жени от веригата на ITF в Монастир

Росица Денчева се класира за полуфиналите на сингъл на турнира на твърда настилка за жени от веригата на ITF в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара.

16-годишната плевенчанка победи осмата в схемата Лия Фернандез от Мексико с 6:4, 7:6(5). Срещата продължи 1 час и 54 минути, съобщава БФТенис.

Денчева изостана с пробив за 2:3 в първия сет, но спечели четири от следващите пет гейма.

Във втората част Росица поведе с 4:1, но допусна обрат при 4:5. При този резултат българката спаси сетбол при сервис на мексиканката и успя да пробие за 5:5. Фернандез дръпна с нов пробив за 6:5, но Денчева отговори с рибрейк и така се стигна до тайбрек. В него Росица спечели със 7:5 точки.

С този успех Денчева си осигури 4 точки за световната ранглиста.

Роси постигна шеста победа в последните и седем мача в състезанията на ITF, за втора поредна седмица достига до тази фаза, след като през миналата в Ираклион (Гърция) игра на дебютен полуфинал във веригата при жените.