Тихомир Иванов спечели сребърен медал на Балканиадата по лека атлетика

Автор:

Plevenutre.bg

Всичко от Автора

29-годишният плевенчанин скочи 2.25 метра

Тихомир Иванов завърши на второ място в скока на височина на Балканиадата по лека атлетика, която се провежда в Кралево (Сърбия). 29-годишният плевенчанин скочи 2.25 метра и даде резултат с 3 сантиметра по-слаб от този на турчина Алперен Аджет, предаде БТА. Аджет стана за втори път в кариерата си балкански шампион, а за Тишо остана сребърния медал.

Алперен Аджет и Тихомир Иванов реално превърнаха състезанието в двубой, но в крайна сметка титлата отиде у турския скачач. Третото място е за сърбина Славко Стевич, който остана с 2.18 метра.

Самият Иванов остана на 5 сантиметра от най-доброто си постижение в кариерата, което е 2.30 метра и с него той спечели Универсиадата през 2019-а година. Все пак това беше единственият медал за България в днешния ден. Турция оглави подреждането по нации, след като техните атлети взеха общо 13 отличия  -5 златни и по 4 сребърни и бронзови.