Росица Денчева и Йоана Константинова отпаднаха в първия кръг на двойки при девойките на Уимбълдън

Автор:

Plevenutre.bg

Всичко от Автора

Роси продължава участието си на сингъл, където ще играе в третия кръг

Росица Денчева отпадна в първия кръг на двойки при девойките на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Денчева и партньорката й Аня Мърти от САЩ отстъпиха на старта пред поставените под номер 5 японки Сара Саито и Хаю Киношита с 4:6, 3:6. Срещата продължи 64 минути. Плевенчанката и американката започнаха с пробив мача и поведоха с 2:0, но допуснаха изравняване за 3:3 и впоследствие загубиха сета. Във втората част те отново започнаха по-добре, взеха аванс от 3:0, но японките спечелиха шест последователни гейма и ликуваха с победата в двубоя.

Росица Денчева продължава участието си на сингъл, където ще играе в третия кръг.

Йоана Константинова също отпадна в първия кръг на двойки на Откритото първенство на Великобритания по тенис при девойките, предаде БТА. Плевенчанката в екип със сръбкинята Теодора Костович загубиха от поставените под номер 8 в схемата Лусиана Мояно (Аржентина) и Ела Макдоналд (САЩ) с 4:6, 4:6. Срещата продължи час и 25 минути.