Росица Денчева с феноменална победа на старта на Уимбълдън

Автор:

Plevenutre.bg

Всичко от Автора

Плевенчанката разгроми с 6:0, 6:1 Теодора Костович от Сърбия

Росица Денчева изигра феноменален мач и се класира убедително за втория кръг при девойките на Уимбълдън, съобщава БФТенис.

Плевенчанката разгроми с 6:0, 6:1 Теодора Костович от Сърбия. Срещата продължи едва 54 минути. Денчева доминира тотално на корта и спечели първите 11 гейма в мача. Така Роси се реваншира за загубата от Костович във финала на турнира в Пловдив.

По-рано днес Илиян Радулов се класира за втория кръг при юношите. Поставеният под №6 българин направи обрат и победи с 4:6, 7:6(4), 6:3 Пол Барбие Газьо от Франция. Във втория кръг Радулов ще играе срещу №38 в световната ранглиста за юноши Матич Крижник от Словения.

По-късно днес мачовете си от първия кръг ще изиграят и другите български тенисисти.

Поставеният под №12 при юношите Адриано Дженев ще играе срещу Антоан Гибодо от Франция.

При девойките Ива Иванова ще играе срещу квалификантката Вандула Вадлдманова от Чехия.