Спартак приключи 2022 г. със загуба в НБЛ

НБЛ

Автор:

Plevenutre.bg

Всичко от Автора

Плевенчани се смъкнаха на трето място, като днешното поражение бе четвърто поред за тима на Тодор Тодоров

Левски взе реванш от  Спартак Плевен и приключи 2022 г. с победа в НБЛ. В мач от 13-ти кръг „сините“ надвиха като домакин плевенчани с 82:69.

Така Левски излезе на второто място във временното класиране на НБЛ с актив от 8 победи и 4 загуби. Спартак се смъкна на трето място със 7-5, като днешното поражение бе четвърто поред за тима на Тодор Тодоров. Балкан обаче има само 10 мача до момента и е с актив 8-2.

"Сините" успяха да се поздравят с успеха, въпреки че в самия край на третата четвърт дисквалифицирани бяха треньорите на тима Димитър Ангелов и Божидар Гьорев. Във финалния период Тити Папазов ръководеше тима, който спечели четвъртината с 25:14 и по този начин заслужи триумфа си.

Джон Флорвиъс изигра пореден силен мач и завърши с 22 точки и 11 борби. Той записа коефициент 35 и заслужи отново наградата на Gastronom.bg за Играч на мача. Със 17 точки се включи Алън Арнет, 13 вкара Златин Георгиев, а 10 – Лъчезар Димитров.

За плевенчани на ниво бе Николай Стоянов с 20 точки. Друг национал – Евгени Хаджирусев записа 14 точки, а с 12 се включи Николай Маринов. В игра се върна Станимир Маринов.

В следващия кръг Спартак приема Берое на 9 януари, а Левски почива.