Константинова с победа над французойка на силен турнир за жени, Денчева допусна драматична загуба

Надпреварата носи точки за ранглиста на WTA

Йоана Константиновa се класира за втория кръг на турнира от веригата ITF World Tennis Tour на кортовете на Тенис център Санта Марина в Созопол. Това е втори от трите поредни турнира там с награден фонд от по 25 хиляди долара. Надпреварата носи точки за ранглиста на WTA. Турнирите в Санта Марина ще продължат до 23 октомври.

15-годишната плевенчанка победи с 6:0, 6:4 Люси Нгуйен Тан (Франция) за 92 минути игра. Константинова спечели първите осем гейма в мача, а от 3:4 във втория сет направи серия от три поредни спечелени гейма.

Росица Денчева допусна драматична загуба със 7:5, 3:6, 6:7() от Катарина Стрешнакова (Словакия). Плевенчанката успя да обърне първия сет от 3:5 до 7:5. Във втората част Роси изостана с 0:3 и отстъпи с 3:6. В третия решителен сет двете тенисистки си размениха по четири пробива и се стигна до тайбрек. За съжаление в него Денчева отстъпи с 1-7 точки