Спартак загуби от Крумовград с гол в добавеното време

ПФК Крумовград

Автор:

Plevenutre.bg

Всичко от Автора

Плевенчани пропуснаха възможността отново да се изкачат на второто място и остават пети в класирането

Крумовград победи Спартак (Плевен) с 2:1 в последен мач от 6-ия кръг на шампионата във Втора лига. Домакините стигнаха до успеха с гол в добавеното време.

В герой за победителите се превърна появилият се от резервната скамейка Ахмед Осман, който донесе трите точки на своя тим, разписвайки се в 92-рата минута. Цветелин Радев откри резултата за домакините от Крумовград в 27-мата минута, а четвърт час преди края на редовното време Клаубер Сантана възстанови паритета.

Домакините завършиха срещата с 10 души на терена, тъй като Дилан Пепе бе изгонен в заключителните секунди.

Така Крумовград прекъсна серията си от три поредни мача без победа във Втора лига и с днешния успех се изкачи на четвъртата позиция с актив от 10 точки. В същото време плевенчани остават пети в класирането.

В следващия кръг Спартак посреща дубъла на Ботев (Пловдив). Двубоят е на 28 август, неделя, от 18,00 часа.

КРУМОВГРАД 2:1 СПАРТАК

1:0 Цветелин Радев (27)
1:1 Клаубер Сантана (74)
2:1 Ахмед Осман (90+2)

КРУМОВГРАД: 21. Благой Макенджиев, 2. Дилян Георгиев, 6. Костадин Ничев, 71. Цветелин Радев, 98. Венцислав Богданов, 23. Владислав Узунов, 8. Красимир Илиев (К), 20. Джунейт Яшар, 77. Калоян Стефанов, 15. Енрике Дивънс, 87. Мариян Тонев

СПАРТАК: 12. Богомил Цинцарски, 17. Алекс Георгиев, 5. Иво Върбанов (К), 23. Лъчезар Ковачев, 16. Иван Бакалски, 8. Клаубер Сантана, 19. Мартин Стоилов, 10. Васил Шопов, 14. Боримир Карамфилов, 24. Преслав Антонов, 9. Стефан Христов