Автор:

Plevenutre.bg

Всичко от Автора

Плевенчани победиха Дунав (Русе) с 2:1

Спартак надви Дунав (Русе) с 2:1 в приятелска среща, играна на стадион "Плевен".

Имаше още голови възможности пред двете врати. Кристиан Тасков надигра съперник, центрира и Йордан Димитров отблизо даде преднина на гостите в средата на първото полувреме, пише "Спортал". Плевенчани също имаха шанс за попадение до почивката. След нея бяха по-активния отбор. След изпълнение на корнер в 48-ата минута, топката беше продължена от съотборник към Преслав Антонов, който изравни. Той осигури успеха 20 минути по-късно, когато беше изведен срещу русенския вратар, финтира го и насочи топката в мрежата му. В 85-ата минута, „драконите“ поискаха дузпа за нарушение срещу Йордан Димитров, но рефера остана безмълвен.

Това бе втори успех за Спартак в контролите. Припомняме, че до момента тимът на Краси Бислимов записа в предсезонната си подготовка победа над Ботев (Враца), равенство с Етър и загуба от Берое.

Следващата проверка е на 8 юли, когато плевенчани ще премерят сили с тима на Янтра (Габрово).