Тодор Тодоров: Не бяхме готови да изпълним това, за което говорихме преди мача

Балкан изигра силна първа четвърт и спря устрема на Спартак Плевен след 83:71 в зала „Балканстрой“. Гостите влязоха ударно в мача с 23:11, а след това с три равностойни части удържаха аванса си и спечелиха осма победа в шампионата на НБЛ. За плевенчани това е шесто поражение, като имат и пет победи.

Ето какво заяви наставникът на Спартак Тодор Тодоров пред сайта на НБЛ.

"Не бяхме готови да изпълним това, за което говорихме преди мача - да отговорим на агресията на Балкан. Разбира се, и добрата им игра под коша помогна. Не знам дали се дължи на това, че имахме нарушен тренировъчен процес или по-скоро по-лек тренировъчен процес, защото имахме болни. Когато играеш срещу един от отборите в НБЛ, който е най-агресивен и в двете фази на играта, и не си ли готов за това, се получава една разлика, която на моменти се опитвахме да свалим, но като цяло не успяхме да обърнем резултата. Не мога да кажа, че момчетата не са се борили, 2 минути преди края разликата падна до 6 точки. Това показва, че сме се борили, но когато допуснем да се отвори такава разлика, дори и в нашата зала и с публиката, която не подкрепяше, това не бе достатъчно да се върнем и да обърнем резултата."