Състезание по спортен риболов се проведе в гарнизон Белене

В надпреварата взеха участие военнослужещи от Белене, Пловдив и Шумен

Проведе се традиционното годишно състезание по спортен риболов, организирано от ръководството на Военен спортен клуб "Дунав – Белене" към военно формирование 28880, съобщават от "Сухопътни войски".

Оспорваната надпревара се състоя съгласно общоприетите условия за провеждане на състезания по спортен риболов в дисциплината – смесен риболов на язовир Морава и в нея взеха участие военнослужещи от ВФ 28880 - Белене, ВФ 44220 – Пловдив и ВФ 34200 – Шумен.

В горещия юлски ден участниците премериха сили в един манш и бяха оценени от съдийски състав с председател заместник-командирът на военно формирование 28880 – подполковник Иван Тишков.

В отборното класиране купата спечели отборът на военно формирование 34200 – Шумен, с улов от 10 кг., а капитанът на отбора подполковник Стефан Ангелов грабна първото място в индивидуалното класиране. Второто място зае представител от военно формирование 28880 – старши сержант Явор Йосифов, третото място бе спечелено от капитан Павел Спасов от военно формирование 34200 – Шумен.

Председателят на Военен спортен клуб „Дунав – Белене” подполковник Калоян Василев лично връчи наградите на победителите и грамота за участие на всеки състезател.