Баскетболният Спартак се справи и с Академик Бултекс 99

Възпитаниците на Александър Дяковски записаха четвърта победа и заеха второто място в класирането

Баскетболният Спартак записа четвърта победа от началото на сезона в НБЛ. Възпитаниците на Александър Дяковски се справиха с тима на Академик Бултекс 99 в Пловдив с 93-82 и определено дадоха заявка, че имат сили да се борят за място в челото на таблицата.

Плевенчани доминираха, а със серия в третата част се откъснаха напред. След това в последната те стопираха опитите на пловдивчани за обрат и така в крайна сметка се поздравиха с нов успех, съобщава bgbasket.com. С него спартаклии вече имат 4 победи и 1 загуба, с което делят второто място в първенството с Балкан.

Най-резултатен за плевенчани днес бе Димитър Маринчешки с 21 точки, а по 20 отбелязаха Веселин Георгиев (5 тройки) и Милован Савич (10 борби).

В следващия кръг Спартак ще е домакин на Берое. Двубоят в зала "Балканстрой" ще е на 14 ноември.