Партизан елиминира Левски след дузпи и продължава напред за купата на АФЛ

Червенобрежкият тим и Вихър (Славяново) ще определят победителя в Плевенска област

Партизан (Червен бряг) се класира за плевенския финал на турнира за купата на Аматьорската футболна лига след като надигра като гост Левски в едноименния град. Победата дойде след дузпи – 6:4. Редовното време не излъчи победител – 2:2, пише 365football.bg.

Първи до гол достигнаха домакините. В 19-ата минута Венцислав Миленов завърши самостоятелен пробив с точен шут по тревата. Гостите изравниха в 57-ата минута, когато Десислав Русев засече с глава центриране от корнер. 19 минути по-късно капитанът на левскарите Ивайло Иванов реализира дузпа за нарушение на вратаря срещу него. Малко след това Иванов уцели и гредата. В 85-ата минута Цветан Петров изпълни прецизно фаул и оформи крайното 2:2.

При дузпите за червенобрежкият тим точни бяха всички – Цветан Петров, Десислав Русев, Петьо Славчев и Славей Байрактаров. Домакините реализираха първите два пъти чрез Ивайло Иванов и Венци Миленов. Пропуски обаче направиха Теодор Михайлов и Антонио Иванджиков.

На 30 септември Партизан ще играе срещу Вихър /Славяново/. Своеобразният финал на Плевенска област е насрочен за 30 септември. Победителят ще представлява региона в междуобластния етап на турнира.