Хакан Халми стана Европейски шампион в Плевен

Plevenutre.bg

Всичко от Автора

Още по Темата:

Хакан Халми е спортистът на годината за 2014-та на Севлиево

Зрителите станаха свидетели на изключителни стартове на писта "Долна Митрополия"

Изключителен успех записа Хакан Халми (КТМ) на Европейския шампионат по СуперМото, който завърши на летищен комплекс "Долна Митрополия”, Плевен. Българинът събра 200 точки от целия сезон и триумфира на първото място в генералното класиране, съобщава "Iliev Sport Agency".

Във вчерашните два състезателни манша Халми записа победа в 1-ия и второ място във 2-ия, с което си заслужи европейската титла, както и Купата за №1 в Източноевропейския шампионат в класа.

В клас OPEN на ИЕШ на СуперМото стана Александър Георгиев (КТМ), който безапелационно победи и в двата манша. Георгиев приключи сезона с 200 точки като лидер в крайното класиране, а след него останаха Янко Ташев (177 точки, Хонда) и Влад Неага (Румъния, 120 т.КТМ).

При SM 65/85сс. Европейски шампион на СуперМото стана Дениз Ончу (Турция, 191 точки,КТМ), пред неговия брат Кан Ончу с 185т., а с бронзовото отличие завърши Димитър Петров (КТМ).

Зрителите дошли в неделния ден в Долна Митрополия станаха свидетели на изключителни стартове от Източноевропейския шампионат на писта, където пилотите от България зарадваха феновете на мотоциклетния спорт. В SP 125сс. шампион за 2015 година с общ сбор от 130 точки стана Милен Георгиев (Априля), който спечели състезанието, пред Жулиета Ленкова (114т,Априля) и Християн Бузалковски (Македония, 88т.,КТМ).

Във Formula 600 сс. титлата в ИЕШ също е притежание на български пилот. Павел Драганов (Кавазаки), остана втори в състезанието след Емил Андреев (Кавазаки), но Драганов събра от сезона 100 точки и е шампион. Втори в крайното класиране е Емил Андреев със 75 точки, а трети Предраг Изидорович (Сърбия, 67 т., Ямаха).

При F1000сс. Красимир Михайлов (БМВ) също стана Източноевропейски шампион след като събра 106 точки. Втори в подреждането за сезона със 97 точки и победа в днешното състезание е Михаил Атанасов (Сузуки), а трети за 2015 година в класа е Красимир Попов (Ямаха, 91 точки). За Републиканския шампионат обаче при F1000сс победител е Михаил Атанасов (Сузуки) със 86 точки, следван от Красимир Михайлов (81т,БМВ) и Красимир Попов (78т,Ямаха).

Шампион на SuperSport600cc на Балканите със сбор от 135 точки финишира Йонел Паскота (Ямаха), втори за сезона е Бойко Божинов (Ямаха)с 91 точки, а трети Светлин Иванов с 65 точки.

Невероятно състезание се получи сред Топ пилотите в SuperBike. Победата спечели Мартин Чой (БМВ), който поведе колоната от старта и не изпусна водачеството до финала. Втори финишира Ангел Караньотов (Кавазаки), а трети Красен Кънчев (БМВ).

За генералното класиране за Източноевропейския шампионат победител е Красен Кънчев със 108 точки, пред Майкъл Чой - 104 точки, а трети за ИЕШ е Ангел Караньотов със спечелени 98 точки от сезона.

За Републиканското първенство обаче ситуацията в класирането е доста различна. Шампион на България е дебютанта през този сезон при пистовите мотори Ангел Караньотов с 85 точки, пред Чой с 82т. и Красен Кънчев с 81 точки.

Благодарение на първите места на родните пилоти България стана и шампион на Източна Европа по СуперМото и в класовете SP125,F600,F1000,SuperSport ,SuperBike. В проведените Европейски финали по СуперМото и мотоциклетизъм на писта участваха 95 пилота от 6 държави (Сърбия, Македония, Турция, Румъния, Гърция и България).