Окрилен Спартак (Плевен) победи Лудогорец II с 2:0

Още по Темата:

Спартак (Плевен) записа втора победа в "Б" група!

Спартак посреща Лудогорец II в понеделник

Успехът дойде след попадения на Шопов и Тодоров

Отборът на Спартак Плевен победи втория тим на Лудогорец в среща от четвъртия кръг на Б група. Възпитаниците на Бойко Цветков и Роберт Петров се наложиха с 2:0, а с успеха се изкачиха на четвърто място във временното класиране.

Спартаклии поведоха в резултата още в 6-ата минута чрез Васил Шопов. Капитанът завърши с гол поредица от подавания на пред наказателното поле между него и таранът Стефан Христов. Гостите реагираха моментално и на два пъти Ерик Почански опита да изравни. Първият му удар бе избит от плевенският страж Димитър Пантев, а вторият премина встрани от вратата. В 23-ата минута топката за втори път спря в мрежата зад отлично пазилият Милан Борян. Главният съдия Ивелин Занев обаче отмени попадението на Стефан Христов заради засада.

Надиграването продължи и след почивката, пише "Спортал". В 61-ата минута Борян отрази опасен шут на Антони Иванов. Разградският страж предотврати още едно попадение след коварен удар на Стефан Христов в 80-ата минута. Пет минути преди края обаче Борян бе безпомощен – Шопов центрира и нисичкият Цветомир Тодоров насочи топката с глава в мрежата за крайното 2:0.

Това бе третата победа за плевенчани от началото на първенството. Тя ги изкачи на четвъртото място в класирането.