Ботев (Враца) изненада неприятно Спартак в Плевен

Врачани развалиха представянето на плевенския клуб пред собствената му публика

Ботев (Враца) победи Спартак (Плевен) като гост и развали представянето на новака в Б група пред собствената му публика. Врачани успяха да победят с 2:1.

Плевенчани победиха ЦСКА в контрола, с което загатнаха за добрата си моментна форма. В проверката днес обаче врачани бяха отборът, който доминираше на терена, пише "Гонг". Ботев започна надъхано и до 30-ата минута вече водеше уверено след попадения на Валдемар Стоянов (15) и Ангел Русев (29). В 40-ата минута след пряк свободен удар Спартак (Плевен) намали резултата на 1:2 чрез Цветомир Тодоров. След почивката врачани заиграха на контри, докато възпитаниците на Бойко Цветков търсеха път към вратата им.

Първенството в "Б" група ще стартира на 25 юли. В първия кръг Спартак посреща Пирин (Разлог). Срещата е с начален час 18.30.