Спартак (Плевен) удари Нефтохимик в контрола

Плевенчани се наложиха с 4:2 в първата си проверка

Отборите на Нефтохимик и Спартак (Плевен) изиграха интересен приятелски мач в Трявна, който приключи с много голове и победа за възпитаниците на Бойко Цветков с 4:2.

Бургазлии влязоха решително в мача и през първите минути демонстрираха териториално и игрово превъзходство. Въпреки това Спартак поведе в 23-ата минута с гол на Антони Иванов. В 35-ата минута Нафтата се върна в мача с гол на Симеон Мечев.

Втората част отново започна с превес за Нефтохимик, като Любомир Любенов и Симеон Мечев изпуснаха добри възможности за гол. В 52-ата минута плевенчани поведоха за втори път чрез Кирев след добре организирана атака. Три минути по-късно съдията даде дузпа, а Мечев отбеляза втори гол.

До края на почивката Спартак добави още два гола чрез Георгиев и Васко Шопов, като вторият се разписа от дузпа за крайното 4:2.