Лукойл Академик не срещна проблеми с плевенския Спартак

Плевенчани записаха единадесето поредно поражение в шампионата

Спартак (Плевен) загуби очаквано при гостуването си в Правец на Лукойл Академик в среща от 13-ия кръг на НБЛ.

Съставът на Илия Станков се държеше равностойно само до средата на първата четвъртина, след което домакините набраха инерция и закономерно се поздравиха с убедителен успех с 97:69 (50:36). Това беше единадесето поредно поражение за плевенчани, като досега те не познават вкуса на победата в шампионата.

Новото попълнение Крум Дойчинов бе най-резултатен за Спартак с 15 точки, към които добави и 5 борби. Милен Захариев реализира 12 и овладя 8 борби, а капитанът Веселин Георгиев се отчете с 10 точки. Дебют за "бяло-сините" от Плевен направи гардът Васил Бачев, който за 13 минути на терена вкара 5 точки. За Лукойл Христо Захариев вкара 20 точки, като добави и 6 асистенции и 5 борби. В следващия 14-ти кръг Спартак ще посрещне в зала "Балканстрой" в Плевен Берое (Стара Загора). Двубоят ще се състои на 17 януари (събота) от 18.00 часа, пише plevensport.eu.